Dünyanın En iyi Cam Filmleri ile tanışın ...
Ana Sayfa
Troy'un İzmir Operasyonu başladı.

Ege bölgesindeki artan talebi karşılamak maksadıyla, İzmir'de teknik bir ekip ve iletişim ağı oluşturulmuştur. Uygulamalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir.
Biz Kimiz ? Referanslar Ürünlerimiz Erişim Neden 3M
Cam Filmi
Neden 3M
Paspas
Neden
Troy
  Güneş Kontrol Filmleri
 


Neden Güneş Kontrol Filmi Kullanmalıyım ?

•  Binanızı yazın serinletmek için klima kullanıyorsanız,
•  Klima kullanmıyor fakat ihtiyaç duyuyorsanız,
•  Çalışma ve/veya yaşama ortamınızda ekranlarınız, monitörleriniz parlıyor ve sizi engelliyorsa,
•  Eşyalarınız, dekorasyonunuz soluyorsa,
•  Binanızın estetik olarak daha hoş görünmesini istiyorsanız,
•  Yüksek koruma faktörlü güneş kremleriyle korunmaya çalıştığımız, güneşin zararlı etkilerinden aramızda sadece bir cam olduğunda korunamayacağınızın farkındaysanız, Güneş Kontrol Filmi kullanmak için yeterli nedeniniz var demektir.

Güneş Kontrol Filmleri
Güvenlik Filmleri
Araç Filmleri
Paspas Sistemleri ve Kaydırmaz Bantlar
Yangın Durdurucular
Bant ve Yapıştırıcılar
Anti Statik Ürünler
İş ve İşçi Güvenliği Ürünleri
Temsilciliklerimiz
  3M Scotchtint Güneş Kontrol Filmleri
Hayatımızı nasıl kolaylaştırır ve çalışma mekanizması nedir?


3M Scotchtint Güneş Kontrol Filmleri camlarımızda güneşle gelen zararlı ışınların reflekte edilmesi için dizayn edilmiştir. Görünür ışık miktarı refleksiyonu ile güneş kaynaklı ısının refleksiyonu arasında tam olarak doğru orantı yoktur. Tipik renklendirilmiş camlar ve cam filmleri öncelikle ısı biriktirme mantığı ile çalışır. Koyu renkler güneş kaynaklı enerjiyi camlarda biriktirir. Bu sistem mekanın ısınma hızını düşürür. Bu tipte üretilmiş cam ve cam filmleri mekanın ısınmasını hiçbir zaman refleksiyon sistemiyle çalışan cam filmleri kadar azaltamaz. Reflektif filmler ise metalize kaplı yüzeye sahiptir. Bu metalize edilmiş filmler, güneşle gelen ısının camlarınızdan yansıtılarak mekana girişini engeller. Ultraviyole koruması yapışkan sisteminin bir parçası olup filmin diğer bileşenleri; metal, polyester film, aşınmayı engelleyici tabakadır. UV koruması ev veya ofis dekorasyon malzemelerinin solmasını engeller. Tüm 3M Scotchtint Cam Filmleri daha uzun süreli kulanım için patenti 3M' e ait olan aşınmaya dayanıklı tabakayla kaplanmıştır.
scotchtint
 


3M Scotchtint Plus Dört mevsim filmlerinin ( LE ) çalışma mekanizması nasıldır?


Patenti 3M'e ait olan, Scotchtint Plus Dört mevsim filmleri, Güneş Kontrol Filmleri ile aynı mekanizmada çalışıp ısınmayı engellerken, soğuk hava koşullarında da içerideki ısınmış havanın camdan dışarı çıkmasını engeller.

Neden ticari amaçlı binalar camlarında güneş kontrol filmi kullanmalıdır?

Daha düşük soğutma ve ısınma maliyetleri sağlamak, ısıtma ve soğutma ekipmanlarının bakım masrafını azaltmak Estetik ve dış görünümü güzelleştirmek Güvenlik seviyesini arttırmak, Klimalarının ömrünü uzatmak , Müşterilerimizin çoğunluğu enerji tasarruf etmek, bina görünümünü iyileştirmek için 3M Scotchtint Cam Filmlerini satın almışlardır.

3M Scotchtint Cam Filmlerinin enerji tasarrufuyla kendisine yapılan yatırımı ne kadar sürede geri öder?

Bu sorunun cevabı için; cam kaplı alanın büyüklüğü, seçilen cam filmi tipi, cam tipi, enerji maliyetleri gibi kriterler göz önüne alınıp hesaplama yapılmalıdır. Ancak ortalama bir değer verilmesi istenirse 2-5 yıl içinde bu yatırım size enerji tasarrufu olarak geri dönecektir. Ancak 6 aydan kısa sürede elde edilmiş başarılı sonuçlarla da karşılaşılmıştır. Binanız için böyle bir analizi yaptırmak için şirketimizi arayıp yardım isteyebilirsiniz.

3M Scotchtint Cam Filmleri nasıl uygulanır?

3M Scotchtint Filmleri 3M tarafından yetkili kılınmış ve eğitimden geçmiş uygulama ekipleri tarafından uygulanır. Cam filmlerinin birçoğu camın iç yüzeyinden uygulanır. Birinci aşama camın çok iyi şekilde temizlenmesi gerekir. Daha sonra hazırlanan özel sıvılar cama ve cam filmine püskürtülür ardından, özel bir ragle ile cam ile film arasındaki sıvı alınır.

3M Scotchtint Cam Filmlerinin kuruması için ne kadar süreye ihtiyaç vardır?

Cam Filminin camla bir bütün haline gelip tam kuruması için önerilen süre 30 gündür. Film uygulandıktan sonra su ve hava kabarcıkları kalabilir, ancak kuruma süresi sonunda bu lekeler kaybolacaktır. Yukarıda verilen süre tamamen hava şartlarına bağlıdır. Bu süre 10-15 gün de olabilir, kış şartlarında 45 güne kadar çıkabilir. Ancak film tam olarak kuruduktan sonra uzun süre performansını koruyacaktır.

3M Scotchtint Cam Filmlerinin uygulanmasını kendim yapabilirmiyim?

Hayır, 3M Scotchtint Cam Filmlerini uygulamak için profesyonel uygulama ekiplerine ihtiyaç vardır.3M Scotchtint Cam Filmi yetkili uygulamacıları bu işi yüksek kalitede yapabilecek eğitimlerle donatılmışlardır. Bu yöntemle hem kaliteli ürün, kaliteli uygulama ve bunun yanında 3M Garantisi elde etmiş olacaksınız.

3M Scotchtint Cam Filmleri nasıl temizlenebilir?

30 günlük kuruma süresi sonunda, 3M Scotchtint Filmlerinizi normal temizlik malzemelerini kullanarak temizleyebilirsiniz. Ancak temizlik yaparken çizici sert fırça ve/ya kesici malzemeler kullanmamalısınız.

3M Scotchtint Cam Filmlerinin kullanım ömrü ne kadardır?

3M Scotchtint Cam Filmleri uzun yıllar kullanılması amacı ile diye dizayn edilmiştir; Cam filminin tipine göre garanti süresi değişir. Ortalama bir filmin kullanıım süreci içeriden uygulamalar için 15-20 yıl iken, dış uygulamalarda 7-8 yıldır. İçeriden yapılan uygulamalarda garanti süresi oniki ( 12 ) yıl, dışardan yapılan uygulamalarda ise dört ( 4 ) yıldır.

3M Scotchtint Cam Filmleri camın kırılmasına neden olabilir mi?

3M Scotchtint filmleri 30 yıldan fazla süredir satılmakta ve hala milyonlarca metrekare uygulanmaktadır. Bu uygulamalar içinde, çok sayıda ısıcama veya çift cama uygulama yapılmıştır. Film camın iç kısmına uygulandığı için arada ki boşlukta ısı birikimi sağlaması kaçınılmazdır. Aslında, 6 derecelik ısı artışı ( pek çok filmde bu kadar artış görünmez ) iki cam arasındaki hava boşluğunda %3 basınç artışına sebep olur. Bu tip uygulamalara basınç %22 artışlara bile dayanacak şekilde dizyan edilmiştir.

Filmlerin sağladığı Ultraviole koruması zaman içinde etkinliğini kaybeder mi?

Hayır, Ultraviyole ( UV ) koruması filmlerin yapışkanı ile sağlanmaktadır ve özelliğini uzun yıllar kaybetmemektedir. A.B.D' nin başkenti Washington'da örnek seçilen bir binada, 10 yıl önce yapılmış bir uygulama incelenmiş ve UV geçişinin <1% olduğu ölçülmüştür.

   
 

Merkez Ofis

Telefon : +90.312.319 92 24
Faks : +90.312.319 04 11

ankara@troytr.net

İstanbul
Telefon : +90 216 4566548 - 49

istanbul@troytr.net